» Mapa serwisu

» Losy absolwentów
» Galeria absolwentów

» Info na temat internetu
» Czym jest internet -...
» Czym jest cyberprzemoc

Jeśli spodobała Ci się nasza strona i chcesz ją polecić odwiedzającym Twoją stronę internetową, dodaj do niej poniższy kod HTML.

Druga rocznica nadania szkole imienia "Obrońców Ojczyzny"
Druga rocznica nadania szkole imienia  "Obrońców Ojczyzny"

Dnia 10 listopada 2011r. odbyła się Uroczystość „ŚWIĘTA SZKOŁY” - druga rocznica nadania szkole imienia „Obrońców Ojczyzny” i otrzymania sztandaru.

W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście:
Pani Wiceburmistrz Bychawy Marta Wołoszyn, Przewodniczący Komisji Oświatowej Rady Miejskiej w Bychawie Pan Zbigniew Maksim, Radna Alicja Dzwonowska, Członkowie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Batalionów Chłopskich Oddział Lublin – Fundatorzy Tablicy Pamiątkowej poświęconej OBROŃCOM OJCZYZNY naszej Małej Ojczyzny: pułkownik Czesław Ponieważ, porucznik Tadeusz Soroka, porucznik Henryk Sady, kapitan Julian Strumiński, Pani Romana Baran, Pan porucznik Jan Kusz i Pan porucznik Henryk Sady.
Prezes Zarządu Koła Żołnierzy Armii Krajowej Zbigniew Frączek i członek Stowarzyszenia Armii Krajowej: Pan Tadeusz Łukasik oraz kombatant Wojska Polskiego Zdzisław Gomułka. Przybyli także: Pani Anna Polska – córka legendarnego „Spartanina”, Andrzej Zapolski – Kusy: syn żołnierza Oddziału „Nerwy”, twórca strony internetowej dotyczącej oddziału partyzanckiego „Nerwy” Wojciecha Rokickiego, jak także Wojciech Goliński – bratanek Krzysztofa Golińskiego poległego w Bychawie. Wśród przybyłych gości byli: Pani Maria Dębowczyk wieloletni Prezes Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego w Bychawie, Pani Iwona Płaza Inspektor Wydz. OSSO Urzędu Miejskiego w Bychawie, Pani Małgorzata Tudrujek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Bychawie, ks. Wikariusz Tomasz Gap, ks. Wikariusz Konrad Szlachta oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły Pan Artur Płaza, Pan Stanisław Moląg i Pani Agata Maj. Bychawskie media reprezentowali: Pan Marek Matysek i Pani Monika Głazik.

Uroczystość rozpoczęła się koncelebrowaną Mszą św. w kościele parafialnym. Ks. Konrad Szlachta skierował do całej społeczności szkolnej jakże wymowne słowa nawiązujące do naszych patronów.

O godz. 11.00 wszyscy zebrali się w pięknie udekorowanej hali sportowej. Pani dyrektor Bożena Toporowska powitała gości, wspomniała o rocznicy nadania szkole imienia, o zobowiązaniu, które podjęła cała społeczność szkolna, by pod otrzymanym sztandarem - nauką i pracą dobrze służyć Polsce i naszej małej Ojczyźnie – Bychawie. Przekazała o konsekwentnie realizowanych zadaniach związanych z naszymi bohaterami. Powiedziała, że, dzięki obecności kombatantów, dzieci i krewnych naszych bohaterów, nasza młodzież może poznawać historię w mniej typowy sposób.
Na uroczystości zostały podsumowane konkursy przeprowadzone o naszym zbiorowym patronie i wręczono nagrody.

Dopełnieniem. była jakże wymowna i wzruszająca część artystyczna w wykonaniu gimnazjalistów, a przygotowana pod kierunkiem p.Anny Siek, p.Magdaleny Konefał i p.Krzysztofa Mendykowskiego.

WSZYSTKIM OBECNYM Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK.

Listopad 2017

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie