18.11.2018 22:00

Info na temat internetu
Czym jest internet -...
Czym jest cyberprzemoc
Jeśli spodobała Ci się nasza strona i chcesz ją polecić odwiedzającym Twoją stronę internetową, dodaj do niej poniższy kod HTML.

Druga rocznica nadania szkole imienia "Obrońców Ojczyzny"

Dnia 10 listopada 2011r. odbyła się Uroczystość „ŚWIĘTA SZKOŁY” - druga rocznica nadania szkole imienia „Obrońców Ojczyzny” i otrzymania sztandaru.

W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście:
Pani Wiceburmistrz Bychawy Marta Wołoszyn, Przewodniczący Komisji Oświatowej Rady Miejskiej w Bychawie Pan Zbigniew Maksim, Radna Alicja Dzwonowska, Członkowie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Batalionów Chłopskich Oddział Lublin – Fundatorzy Tablicy Pamiątkowej poświęconej OBROŃCOM OJCZYZNY naszej Małej Ojczyzny: pułkownik Czesław Ponieważ, porucznik Tadeusz Soroka, porucznik Henryk Sady, kapitan Julian Strumiński, Pani Romana Baran, Pan porucznik Jan Kusz i Pan porucznik Henryk Sady.
Prezes Zarządu Koła Żołnierzy Armii Krajowej Zbigniew Frączek i członek Stowarzyszenia Armii Krajowej: Pan Tadeusz Łukasik oraz kombatant Wojska Polskiego Zdzisław Gomułka. Przybyli także: Pani Anna Polska – córka legendarnego „Spartanina”, Andrzej Zapolski – Kusy: syn żołnierza Oddziału „Nerwy”, twórca strony internetowej dotyczącej oddziału partyzanckiego „Nerwy” Wojciecha Rokickiego, jak także Wojciech Goliński – bratanek Krzysztofa Golińskiego poległego w Bychawie. Wśród przybyłych gości byli: Pani Maria Dębowczyk wieloletni Prezes Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego w Bychawie, Pani Iwona Płaza Inspektor Wydz. OSSO Urzędu Miejskiego w Bychawie, Pani Małgorzata Tudrujek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Bychawie, ks. Wikariusz Tomasz Gap, ks. Wikariusz Konrad Szlachta oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły Pan Artur Płaza, Pan Stanisław Moląg i Pani Agata Maj. Bychawskie media reprezentowali: Pan Marek Matysek i Pani Monika Głazik.

Uroczystość rozpoczęła się koncelebrowaną Mszą św. w kościele parafialnym. Ks. Konrad Szlachta skierował do całej społeczności szkolnej jakże wymowne słowa nawiązujące do naszych patronów.

O godz. 11.00 wszyscy zebrali się w pięknie udekorowanej hali sportowej. Pani dyrektor Bożena Toporowska powitała gości, wspomniała o rocznicy nadania szkole imienia, o zobowiązaniu, które podjęła cała społeczność szkolna, by pod otrzymanym sztandarem - nauką i pracą dobrze służyć Polsce i naszej małej Ojczyźnie – Bychawie. Przekazała o konsekwentnie realizowanych zadaniach związanych z naszymi bohaterami. Powiedziała, że, dzięki obecności kombatantów, dzieci i krewnych naszych bohaterów, nasza młodzież może poznawać historię w mniej typowy sposób.
Na uroczystości zostały podsumowane konkursy przeprowadzone o naszym zbiorowym patronie i wręczono nagrody.

Dopełnieniem. była jakże wymowna i wzruszająca część artystyczna w wykonaniu gimnazjalistów, a przygotowana pod kierunkiem p.Anny Siek, p.Magdaleny Konefał i p.Krzysztofa Mendykowskiego.

WSZYSTKIM OBECNYM Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK.

ďťż
Odwiedziny gości