28.05.2018 05:15

Info na temat internetu
Czym jest internet -...
Czym jest cyberprzemoc
Jeśli spodobała Ci się nasza strona i chcesz ją polecić odwiedzającym Twoją stronę internetową, dodaj do niej poniższy kod HTML.

ŚWIETO SZKOŁY

W dniu 09 listopada 2012r. odbywała się Uroczystość  „ŚWIĘTA  SZKOŁY” - trzecia rocznica nadania szkole imienia  „Obrońców Ojczyzny” i otrzymania sztandaru.

W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście:

Pan Starosta Lubelski Paweł Pikula, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego i dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie Henryk Dudziak, Burmistrz Bychawy Janusz Urban, Wiceburmistrz  Bychawy Marta Wołoszyn, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bychawie Grzegorz Szacoń, Radna  Alicja  Dzwonowska – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bychawie, Radny i dyrektor Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Bychawie Seweryn  Gąbka, Pani Elżbieta Dworak – Skarbnik Urzędu Miejskiego w Bychawie, Pani Agnieszka Szacoń – Naczelnik Wydz. OSSO Urzędu Miejskiego w Bychawie, Pani Iwona Płaza – Inspektor Wydz. OSSO Urzędu Miejskiego w Bychawie.

Obecni byli liczni kombatanci i członkowie ich rodzin. Wiceprezes Zarządu Głównego  Stowarzyszenia Żołnierzy  Batalionów Chłopskich Oddział Lublin Pan pułkownik Władysław Rokicki, Pan porucznik Jan Kusz i Pan porucznik Henryk Sady. Prezes Zarządu Koła Żołnierzy Armii Krajowej Zbigniew  Frączek i członkowie: Pan Tadeusz  Łukasik, Pan Krzysztof Ziętek i Pan Aleksander  Łyś oraz kombatant Wojska Polskiego Zdzisław Gomułka.

Przybyli także: Pan Janusz Sowa - syn legendarnego „Spartanina” wraz z wnuczką, Andrzej Zapolski – Kusy: syn żołnierza Oddziału „Nerwy”, twórca strony internetowej dotyczącej oddziału partyzanckiego „Nerwy” Wojciecha Rokickiego, Wojciech Goliński – bratanek Krzysztofa Golińskiego poległego w Bychawie, Pani Maria Wójcicka z Łęcznej wraz z córką– żona uczestnika walk o niepodległą Polskę.

Wśród przybyłych gości byli: Regionalistka Pani Maria Dębowczyk, Pani Małgorzata Tudrujek dyrektor  Szkoły Podstawowej w Bychawie,  Pani Henryka Taube dyrektor  Szkoły Podstawowej w Bychawce, Pani Anna Pietrzak dyrektor Samorządowego Przedszkola w Bychawie, Pan Mirosław Stoczkowski dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Gałęziowskiej, dyrektor Państwowego Domu Dziecka w Woli Gałęziowskiej Wiesław Mazurek, ks. Wikariusz Konrad Szlachta oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły, nauczyciele emeryci i absolwenci szkoły. Bychawskie media reprezentowała Pani Monika Głazik.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym. Ks. Konrad Szlachta skierował do całej społeczności szkolnej jakże wymowne słowa nawiązujące do naszych patronów.

Po Mszy św. wszyscy zebrali się w przepięknie udekorowanej hali. Pani dyrektor Bożena Toporowska powitała gości. Wspomniała przyjaciół, którzy odeszli, a jeszcze tak niedawno uczestniczyli w życiu naszej szkoły. Co uczciliśmy chwilą ciszy. Nawiązała do trzeciej rocznicy nadania szkole imienia, o zobowiązaniu, które podjęła cała społeczność szkolna, by pod otrzymanym sztandarem - nauką i pracą dobrze służyć Polsce i naszej małej Ojczyźnie – Bychawie. Przekazała o konsekwentnie realizowanych zadaniach związanych z naszymi bohaterami. Powiedziała, że dzięki obecności kombatantów, dzieci i krewnych naszych bohaterów, nasza młodzież może poznawać historię w mniej typowy sposób.

Powiedziała: Jestem przekonana, że podjęliśmy bardzo dobrą decyzję nadając naszej szkole to imię, które nosi.  Wychowanie patriotyczne jest podstawą Programu Wychowawczego naszej szkoły”. Z ogromną dumą i wielkim wzruszeniem przyjęła informację o przyznaniu naszemu Gimnazjum aż 3 medali „PRO PATRIA” przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych  w Warszawie za szczególne zasługi i dorobek w kultywowaniu pamięci w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.  Tym medalem udekorowany zostanie sztandar szkoły, otrzyma dyrektor gimnazjum – p. Bożena Toporowska oraz opiekun Szkolnej Izby Pamięci – p. Janusz Szwałek.  Medal ten może wręczyć jedynie sam Pan Minister. Niestety z ważnych przyczyn nie przybył na naszą uroczystość – wręczy nam przy kolejnej wizycie w urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Pani dyrektor podziękowała Zarządowi Głównemu Stowarzyszenia  Żołnierzy Batalionów Chłopskich w Lublinie za uzasadnienie wniosku. A szczególnie p. Romanie Baran.

Pan dyrektor Henryk Dudziak odczytał jakże wymowny List, który przesłał do nas Marszałek Województwa Lubelskiego – Pan Krzysztof Hetman, a Pani dyrektor odczytała słowa gratulacji, które skierował do całej społeczności naszego gimnazjum Kurator Oświaty w Lublinie Pan Krzysztof Babisz.

Na uroczystości zostały podsumowane liczne konkursy przeprowadzone o naszym zbiorowym patronie i wręczono nagrody uczniom.

Dopełnieniem była jakże wymowna, przepiękna i wzruszająca część artystyczna w wykonaniu gimnazjalistów, a przygotowana pod kierunkiem p.Magdaleny Miszczak i p.Krzysztofa Mendykowskiego.

Listy gratulacyjne z okazji "ŚWIĘTA SZKOŁY"

Marszałka Województwa
Lubelskiego