20.04.2019 02:38
Nawigacja
Szukaj
Mapa serwisu
Aktualności archiwalne

Informacje o szkole
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja szkoły
Kadra Pedagogiczna
Wychowawcy klas
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Historia szkoły
Dokumenty szkoły
Oferta edukacyjna
Szkoła
Boisko ORLIK 2012
Pracownie EFS
Sponsorzy

Niezbędnik
Elektroniczny dziennik
Plany lekcji
Kalendarz
Dni wolne
Download

Galeria
Galeria zdjęć
Galeria archiwalna
Galeria HighSlide

Z życia szkoły
Warsztaty BTR
Współpraca z Francją
Dodatkowe zajęcia
Dowożenie
Turniej BRD
Chór szkolny
Polecane linki

Koło rowerowe
O nas
Członkowie
Wyjazdy

Biblioteka szkolna
Biblioteka
Gazetka "MROWISKO"

Projekty
Blog "Na własne konto"
Dobry start w przyszłość
Partnerstwo lokalne
Zagrajmy o sukces
Szkoła dla Ciebie
Sokrates Comenius

Konkursy
Informacje o konkursach
Konkursy

Najlepsi uczniowie
Prymusi roku
Prymusi
Sportowiec roku
Stypendyści
Olimpijczycy w sporcie

Egzamin gimnazjalny
Terminy egzaminów
Informacje o egzaminie
Rejestracja do szkół
Logowanie do systemów

Absolwenci
Losy absolwentów
Galeria absolwentów
Ostatnie artykuły
Info na temat internetu
Czym jest internet -...
Czym jest cyberprzemoc
Dodaj
Jeśli spodobała Ci się nasza strona i chcesz ją polecić odwiedzającym Twoją stronę internetową, dodaj do niej poniższy kod HTML.


Pobierz kod!


Nasze 2 kody
(Button | Link)

Przetłumacz stronę

10 listopada Święto Szkoły

Images: sztandar_medal.JPG

Dzień 10 listopada 2010r. w dziejach szkoły był dniem wyjątkowym, można powiedzieć – historycznym. Z udziałem licznych dostojnych gości i pocztu sztandarowego, po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbywała się Uroczystość „ŚWIĘTA SZKOŁY” powiązana z pierwszą rocznicą nadania szkole imienia Obrońców Ojczyzny i pierwszą rocznicą otrzymania sztandaru. W tym dniu nastąpił akt dekoracji sztandaru szkoły medalem PRO MEMORIA, którego dokonał w imieniu KIEROWNIKA URZĘDU do spraw KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH Starosta Lubelski Pan Paweł Pikula.

Images: dyplom_pro_memoria.jpg
W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście:

Pan Starosta Lubelski Paweł Pikula, Pan Burmistrz Bychawy Andrzej Sobaszek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bychawie Pan Seweryn Gąbka, Pani Elżbieta Dworak – Skarbnik Gminy w Bychawie, Radny RM Artur Płaza, Członkowie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Batalionów Chłopskich Oddział Lublin – Fundatorzy Tablicy Pamiątkowej poświęconej OBROŃCOM OJCZYZNY naszej Małej Ojczyzny: pułkownik Czesław Ponieważ, porucznik Tadeusz Soroka, pułkownik Władysław Rokicki, porucznik Henryk Sady, Pani Romana Baran, Pani Bolesława Korba, Pan porucznik Jan Kusz.

Prezes Zarządu Koła Żołnierzy Armii Krajowej Zbigniew Frączek i członkowie Stowarzyszenia Armii Krajowej: Pan Aleksander Skwarski, Pani Leontyna Hejno – Skwarka, Pan Tadeusz Łukasik i Pani Janina Kryska. Przybyli także: Pani Anna Polska – córka legendarnego „Spartanina” i Andrzej Zapolski – Kusy - syn żołnierza Oddziału „Nerwy”, twórca strony internetowej dotyczącej oddziału partyzanckiego „Nerwy” Wojciecha Rokickiego. Wśród przybyłych gości byli: Pani Małgorzata Tudrujek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Bychawie, Pani Henryka Taube - dyrektor Szkoły Podstawowej w Bychawce, Pani Anna Pietrzak - dyrektor Przedszkola Samorządowego w Bychawie, Pan Andrzej Pietrzak - wicedyrektor ZSZ im. Majora H. Dobrzyńskiego w Bychawie, Dyrektor Bychawskiego Centrum Kultury Mariusz Nawłatyna, Ks. Wikariusz Tomasz Gap oraz przedstawiciel Rady Rodziców naszej szkoły Pan Piotr Gęba.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym, którą odprawił ks.Tomasz Gap kierując do całej społeczności szkolnej wzruszające słowa nawiązujące do naszych patronów.

O godz. 11.00 wszyscy zebrali się w pięknie udekorowanej hali sportowej. Słowa wypowiedziane przez p. dyrektor Bożenę Toporowską głęboko zaległy w naszych sercach:

,,Rozpoczęte tu przed chwilą spotkanie z udziałem dostojnych gości wspomina nie tylko akt nadania naszej szkole imienia i otrzymania sztandaru, ale przede wszystkim to wyraz hołdu dla wszystkich bohaterów walczących o wolną Polskę i wolną naszą małą Ojczyznę – Bychawę. To wyraz hołdu dla obecnych dzisiaj wśród nas kombatantów, uczestników walk z okresu II wojny światowej…….. .Będziemy się starali, aby ŚWIĘTO SZKOŁY nie stało się kolejną akademią „ku czci”, ale było to wciąż żywe wydarzenie, którego scenariusz kreśli cała społeczność szkolna. Scenariusz, który będzie opierał się na podsumowaniu kolejnych przedsięwzięć i wydarzeń, które uda się nam zorganizować…. .Te samotne krzyże uświadamiają nam, że my możemy żyć w naszej wolnej Polsce – wolnej Bychawie…”

Dla szkoły był to historyczny moment, bowiem przyznanie MEDALU PRO MEMORIA to uznanie zasług dla całej społeczności szkolnej, która przez proces dydaktyczno-wychowawczy utrwala pamięć o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Słów wzruszeń nie kryła dyrektor szkoły Bożena Toporowska – dziękując za tak prestiżowe wyróżnienie, jakim została uhonorowana nasza szkoła. Tym bardziej, że jesteśmy jedną z nielicznych szkół w kraju, której je przyznano. Dopełnieniem uroczystości była jakże wymowna i wzruszająca część artystyczna w wykonaniu gimnazjalistów, przygotowana pod kierunkiem p.Ireny Zarzyckiej, p.Anny Siek i p.Krzysztofa Mendykowskiego.

Na zakończenie w gorących i ciepłych słowach gratulowali szkole wszyscy zaproszeni goście, przekazując listy gratulacyjne i kwiaty.

zobacz zdjęcia - nowe !!!
zobacz zdjęcia

KLASY 3 INFO
Terminy postępowania rekrutacyjnego

Postępowanie rekrutacyjne

Rejestracja kandydata

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

ďťż
Odwiedziny gości
Dziś:1,006
Wczoraj:3,783
W tygodniu:19,147
W miesiącu:71,871
Szlachetna PACZKA
Polecamy
Kalendarz
Kwiecień 2019

Pon Wto Śr Czw PiÄ Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszelkie prawa zastrze�one.
Wykonanie i przystosowanie serwisu: Artur Chrzanowski
Copyright © 2011 Gimnazjum nr 1 im. Obroďż˝cďż˝w Ojczyzny w Bychawie
Stron� najlepiej przegl�da� w Mozilla FireFox"