» Mapa serwisu

» Losy absolwentów
» Galeria absolwentów

» Info na temat internetu
» Czym jest internet -...
» Czym jest cyberprzemoc

Jeśli spodobała Ci się nasza strona i chcesz ją polecić odwiedzającym Twoją stronę internetową, dodaj do niej poniższy kod HTML.

10 listopada Święto Szkoły

Images: sztandar_medal.JPG

Dzień 10 listopada 2010r. w dziejach szkoły był dniem wyjątkowym, można powiedzieć – historycznym. Z udziałem licznych dostojnych gości i pocztu sztandarowego, po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbywała się Uroczystość „ŚWIĘTA SZKOŁY” powiązana z pierwszą rocznicą nadania szkole imienia Obrońców Ojczyzny i pierwszą rocznicą otrzymania sztandaru. W tym dniu nastąpił akt dekoracji sztandaru szkoły medalem PRO MEMORIA, którego dokonał w imieniu KIEROWNIKA URZĘDU do spraw KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH Starosta Lubelski Pan Paweł Pikula.

Images: dyplom_pro_memoria.jpg
W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście:

Pan Starosta Lubelski Paweł Pikula, Pan Burmistrz Bychawy Andrzej Sobaszek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bychawie Pan Seweryn Gąbka, Pani Elżbieta Dworak – Skarbnik Gminy w Bychawie, Radny RM Artur Płaza, Członkowie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Batalionów Chłopskich Oddział Lublin – Fundatorzy Tablicy Pamiątkowej poświęconej OBROŃCOM OJCZYZNY naszej Małej Ojczyzny: pułkownik Czesław Ponieważ, porucznik Tadeusz Soroka, pułkownik Władysław Rokicki, porucznik Henryk Sady, Pani Romana Baran, Pani Bolesława Korba, Pan porucznik Jan Kusz.

Prezes Zarządu Koła Żołnierzy Armii Krajowej Zbigniew Frączek i członkowie Stowarzyszenia Armii Krajowej: Pan Aleksander Skwarski, Pani Leontyna Hejno – Skwarka, Pan Tadeusz Łukasik i Pani Janina Kryska. Przybyli także: Pani Anna Polska – córka legendarnego „Spartanina” i Andrzej Zapolski – Kusy - syn żołnierza Oddziału „Nerwy”, twórca strony internetowej dotyczącej oddziału partyzanckiego „Nerwy” Wojciecha Rokickiego. Wśród przybyłych gości byli: Pani Małgorzata Tudrujek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Bychawie, Pani Henryka Taube - dyrektor Szkoły Podstawowej w Bychawce, Pani Anna Pietrzak - dyrektor Przedszkola Samorządowego w Bychawie, Pan Andrzej Pietrzak - wicedyrektor ZSZ im. Majora H. Dobrzyńskiego w Bychawie, Dyrektor Bychawskiego Centrum Kultury Mariusz Nawłatyna, Ks. Wikariusz Tomasz Gap oraz przedstawiciel Rady Rodziców naszej szkoły Pan Piotr Gęba.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym, którą odprawił ks.Tomasz Gap kierując do całej społeczności szkolnej wzruszające słowa nawiązujące do naszych patronów.

O godz. 11.00 wszyscy zebrali się w pięknie udekorowanej hali sportowej. Słowa wypowiedziane przez p. dyrektor Bożenę Toporowską głęboko zaległy w naszych sercach:

,,Rozpoczęte tu przed chwilą spotkanie z udziałem dostojnych gości wspomina nie tylko akt nadania naszej szkole imienia i otrzymania sztandaru, ale przede wszystkim to wyraz hołdu dla wszystkich bohaterów walczących o wolną Polskę i wolną naszą małą Ojczyznę – Bychawę. To wyraz hołdu dla obecnych dzisiaj wśród nas kombatantów, uczestników walk z okresu II wojny światowej…….. .Będziemy się starali, aby ŚWIĘTO SZKOŁY nie stało się kolejną akademią „ku czci”, ale było to wciąż żywe wydarzenie, którego scenariusz kreśli cała społeczność szkolna. Scenariusz, który będzie opierał się na podsumowaniu kolejnych przedsięwzięć i wydarzeń, które uda się nam zorganizować…. .Te samotne krzyże uświadamiają nam, że my możemy żyć w naszej wolnej Polsce – wolnej Bychawie…”

Dla szkoły był to historyczny moment, bowiem przyznanie MEDALU PRO MEMORIA to uznanie zasług dla całej społeczności szkolnej, która przez proces dydaktyczno-wychowawczy utrwala pamięć o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Słów wzruszeń nie kryła dyrektor szkoły Bożena Toporowska – dziękując za tak prestiżowe wyróżnienie, jakim została uhonorowana nasza szkoła. Tym bardziej, że jesteśmy jedną z nielicznych szkół w kraju, której je przyznano. Dopełnieniem uroczystości była jakże wymowna i wzruszająca część artystyczna w wykonaniu gimnazjalistów, przygotowana pod kierunkiem p.Ireny Zarzyckiej, p.Anny Siek i p.Krzysztofa Mendykowskiego.

Na zakończenie w gorących i ciepłych słowach gratulowali szkole wszyscy zaproszeni goście, przekazując listy gratulacyjne i kwiaty.

zobacz zdjęcia - nowe !!!

Listopad 2017

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie