» Mapa serwisu

» Losy absolwentów
» Galeria absolwentów

» Info na temat internetu
» Czym jest internet -...
» Czym jest cyberprzemoc

Jeśli spodobała Ci się nasza strona i chcesz ją polecić odwiedzającym Twoją stronę internetową, dodaj do niej poniższy kod HTML.

Święto szkoły - VI rocznica

10 listopada 2015r. był dniem szczególnym dla całej społeczności szkolnej Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie. Obchodziliśmy bowiem VI rocznicę nadania szkole imienia i otrzymania sztandaru szkołyBył to czas refleksji nad minionym okresem, okazją do niecodziennych wydarzeń i spotkań, ale również nowe zobowiązanie mające podtrzymywać dotychczasowe tradycje.

W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście:

Burmistrz Bychawy Janusz Urban.

Obecni byli liczni kombatanci i członkowie ich rodzin. Prezes Zarządu Głównego  Stowarzyszenia Żołnierzy  Batalionów Chłopskich Oddział Lublin Pan pułkownik Władysław Rokicki, wiceprezes Zarządu Głównego  Stowarzyszenia Żołnierzy  Batalionów Chłopskich Oddział Lublin Pan Edward Harasim, Pan porucznik Jan Kusz i Pan kapitan Julian Strumiński  - członkowie Oddziału Stowarzyszenia Żołnierzy  Batalionów Chłopskich. Pan Marian Wojtas – autor słownika biograficznego Żołnierzy BCH. Pan generał Henryk Dziudek.  Prezes Zarządu Koła Żołnierzy Armii Krajowej podporucznik Zbigniew  Frączek i wiceprezes Zarządu Koła Żołnierzy AK Pan podporucznik Krzysztof Ziętek, Pan Aleksander Łyś z małżonką oraz kombatant Wojska Polskiego Zdzisław Gomułka. Przybyli także: Pan kapitan Zdzisław Bednarczyk, Pan pułkownik Henryk Czerkas - prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Pan podporucznik Wojciech Goliński – bratanek Krzysztofa Golińskiego poległego w Bychawie.

Syn zmarłej Pani Romany Baran Pan Andrzej Baran i wnuczka Pani Monika Raczkowska z mężem.

Wśród przybyłych gości byli: Pani Małgorzata Tudrujek dyrektor  Szkoły Podstawowej w Bychawie,  Pani Bogusława Rosołowska dyrektor  Szkoły Podstawowej w Bychawce, dyrektor Zespołu Szkół im. H. Dobrzańskiego Pan Jerzy Sprawka, ks. Wikariusz Leszek Tałanda, Pan Józef Stanicki z małżonką, wieloletni nauczyciel gimnazjum – Pan Janusz Szwałek oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły. Bychawskie media reprezentowała Pani redaktor Monika Głazik.

zobacz zdjęcia cz.1

zobacz zdjęcia cz.2