» Mapa serwisu

» Losy absolwentów
» Galeria absolwentów

» Info na temat internetu
» Czym jest internet -...
» Czym jest cyberprzemoc

Jeśli spodobała Ci się nasza strona i chcesz ją polecić odwiedzającym Twoją stronę internetową, dodaj do niej poniższy kod HTML.

VII ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA

Dyrekcja, Nauczyciele, Rada Rodziców, Uczniowie Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie oraz przyjaciele szkoły spotkali się na uroczystości szkolnej ŚWIĘTO SZKOŁY - VII rocznicy nadania szkole imienia Obrońców Ojczyzny i otrzymania sztandaru.

Uroczystość odbyła się w dniu 14 listopada 2016r. na korytarzu głównym przy tablicy pamiątkowej i miejscu przechowywania sztandaru szkoły. Tegoroczne spotkania społeczności szkolnej z historią żywą- przekazywaną w jakże wymownej formie przez kombatantów, jako świadków i uczestników wydarzeń czasów minionych - z przyczyn organizacyjnych zostały jedynie zaznaczone. Przeważał na uroczystości przekaz zawarty w źródłach historycznych, w ciekawej formie zaprezentowany przez zaangażowanych uczniów w części artystycznej. Wcześniej jednak akademię rozpoczęło z tej wyjątkowej okazji wprowadzenie sztandaru szkoły przez poczet przy dźwiękach werbla i odśpiewanie  hymnów: państwowego oraz szkoły. Pani Dyrektor w krótkiej mowie przywołała pamięci przyjaciół szkoły, którzy odeszli w ostatnim czasie, a byli związani z naszą Małą Ojczyzną. Przyjęła również kolejny medal, jakim została odznaczona szkoła za działalność na niwie historycznej w utrwalaniu tradycji patriotycznych zgodnych z imieniem szkoły.

Część artystyczna pt. ,,PERYSKOP HISTORII” została wykonana przez uczniów w kilku odsłonach spinających klamrą historii okres od rozbiorów do współczesności Uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do podróży w czasie w obrazie pierwszym : 123 lata z przeszkodami-  w którym były migawki z powstań narodowych. Obraz drugi to: POLONIA RESTITUTA – czasy wielkiej wojny i odradzania się państwowości polskiej. Kolejny obraz pod wymownym tytułem: Bo Hitler i Stalin … chyba nie wymaga komentarza. Obraz czwarty to: Sztafeta do wolności – kamienie milowe: 1956,1970, 1980/81, 1989, 2004, 2016. Tak niekonwencjonalna lekcja historii okraszona piękną poezją i muzyką w wykonaniu naszych artystów … chyba została dobrze odebrana przez zgromadzonych. Dopełnieniem części artystycznej były podsumowania szkolnych konkursów związanych z naszymi Patronami oraz interaktywny konkurs karaoke dla uczniów  z okazji Święta Niepodległości pt. "Szkolny śpiewnik legionowy". Pomimo niewygody lokalowej młodzież szkolna dzielnie dotrwała do końca uroczystości, za co wszyscy otrzymali w nagrodę słodką niespodziankę.

Wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły należą się podziękowania za zaangażowanie i różnorodną pomoc w organizacji tegorocznego Święta Szkoły.

zobacz zdjęcia cz.I

zobacz zdjęcia cz.II